پیچ ۴ سانتی متری از شکم کودک ۱۴ ماهه سردشتی خارج شد.

پیچ ۴ سانتی متری از شکم کودک ۱۴ ماهه سردشتی خارج شد.

به گزارش کوردپیام، به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سردشت، کودک ۱۴ ماهه سردشتی به دلیل بلعیدن جسم خارجی پیج تلگرافی ۴ سانتی و عدم پیشرفت حرکتی آن در مسیر روده مورد عمل جراحی قرار گرفت و توسط تیم جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) از روده خارج گردید.
دکتر کتابچیان متخصص جراح عمومی و رئیس بیمارستان امام خمینی سردشت گفت : بیمار دختر ۱۴ ماهه که به علت بلعیدن جسم خارجی پیچ تلگرافی به اورژانس مراجعه کرده بود پس از ویزیت پزشک اورژانس و انجام اقدامات پزشکی و رادیو لوژی، بیمار پس از سه روز کنترل مسیر حرکتی جسم خارجی و مشاهده عدم حرکت آن در روده تصمیم به انجام عمل جراحی و باز کردن شکم کودک مذکور نموده و پس از اقدامات اولیه بستری و انتقال به اتاق عمل توسط تیم جراحی این مرکز درمانی موفق به خارج نمودن این جسم خارجی از روده شدیم .
وی در خصوص چگونگی این عمل جراحی افزود : پس از باز شدن شکم و شناسایی محل نزدیک به پیچ و مشاهده آن در نزدیکی به زائیده آپاندیس ، جهت جلوگیری از باز کردن مستقیم دیواره روده و آسیب بیشتر روده ، پیچ به دقت به داخل آپاندیس هدایت شد و پس از انجام عمل آپاندکتومی برداشتن زائیده آپاندیس توانستیم جسم خارجی را برداریم .
وی اظهار داشت کودک بیمار پس از انجام عمل جراحی و ۲ روز بستری در بخش جراحی با حال عمومی خوب ترخیص گردید
دکتر کتابچیان در خاتمه جهت ارتقای سلامت کودکان و جلوگیری از حوادث ناگوار بر مواظبت از کودکان از سوی والدین و اعضای خانواده تاکید نمود .

پیچ

پیچ